Lingwistyka - Forum Językoznawcze

Forum dla wszystkich zainteresowanych językiem i językami - językoznawstwo, lingwistyka


#1 19-07-10 20:13:12

karola1986-21

Początkujący

Zarejestrowany: 19-07-10
Posty: 2
Punktów :   

Szkoła lipska i jej podejście do ekwiwalencji. POMOCY

Szkoła lipska i jej podejście do ekwiwalencji. Czy ktokolwiek o tym słyszał?
Nic nie mogę konkretnego znaleźć w necie na temat leipzig school (szkoła lipska) a tym bardziej na temat jej podejścia do ekwiwalencji.

Jeśli ktokolwiek słyszał coś o tym lub może mi podesłać jakieś linki albo podpowiedzieć gdzie/ jak mogę tego szukać to proszę o pomoc!

Offline

 

#2 26-08-10 12:47:33

 CzekerapBejbe

Początkujący

Skąd: Munich
Zarejestrowany: 26-08-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Szkoła lipska i jej podejście do ekwiwalencji. POMOCY

Dosc sporo znajdziesz na ten temat w niemieckich zrodlach. Sadzac po lepzig school szukasz zrodel w jezyku angielskim. Podam Ci zrodlo niemieckie radegundis stolze "Übersetzungstheorien" (mowa o tym na str 101) zapewne jest tez wersja angielska. Generalnie chodzi o to ze postulowali niezmienna rownosc przekazywanych informacji na plaszczyznie interlingwalnego procesu komunikacji- brzmi zagmatwanie- jak zreszta wszystkie teorie ekwiwalencji;/ Ze powstaja mniej tudziez bardziej bezposrednie odpowiedniki miedzy jezykiem wyjsciowym a docelowym- potencjalne odpowiedniki. Ze powstaja zwiazki miedzy wyjsciowym a docelowym jezykiem (i to jest podstawowy fakt) Cos nie cos jest rowniez w ksiazce Alicji Pisarskiej i teresy Tomaszkiewicz :wspolczesne tendencje przekladoznastwa> aczkolwiek nie wiem czy w polaczeniu z ekwiwalencja. Powodzenia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora