Lingwistyka - Forum Językoznawcze

Forum dla wszystkich zainteresowanych językiem i językami - językoznawstwo, lingwistyka


#1 09-01-10 22:08:29

emka-86

Początkujący

Zarejestrowany: 09-01-10
Posty: 1
Punktów :   

innowacja a neologizm

Piszę pracę mgr o innowacjach językowych w kulinariach.W zasadzie temat jest jeszcze nie do końca sprecyzowany ...w każdym razie naczytałam się już o wiele za dużo i w konsekwencji nie wiem nic..większość autorów wymiennie stosuje innowację i neologizm? czy to tak zupełnie to samo? Mam rozdział o innowacjach: słowotwórczych, semantycznych i frazeologicznych, czy równie dobrze mogę go zamienić na neologizmy: słowotwórcze, semantyczne itd....? czy może jest jakaś różnica, którą pominęłam..?

Offline

 

#2 12-01-10 12:28:07

Tical

Administrator

Zarejestrowany: 28-02-09
Posty: 31
Punktów :   
WWW

Re: innowacja a neologizm

W tej sytuacji innowacja i neologizm są rzeczywiście używane zamiennie. Innowacja jednak jest tu terminem o charakterze, powiedzmy, ogólnym, nie naukowym. Przy klasyfikacji materiału analitycznego radzę posługiwać się neologizmem; słowotwórczym, frazeologicznym, semantycznym (neosemantyzm), itd.


"Rzeczywistość jawi nam się jako kalejdoskopowy strumień wrażeń, strukturę natomiast nadają jej nasze umysły - to jest przede wszystkim tkwiące w naszych umysłach systemy językowe" - Benjamin Lee Whorf

Unleashed English

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Jantar hotele