Lingwistyka - Forum Językoznawcze

Forum dla wszystkich zainteresowanych językiem i językami - językoznawstwo, lingwistyka


#1 23-08-09 17:02:19

Wiwena

Początkujący

Zarejestrowany: 23-08-09
Posty: 2
Punktów :   

Temat pracy magisterskiej

Witam,
w tym roku czeka mnie wybór seminarium magisterskiego. Problem w tym, że mam chyba za duże wymagania. Chciałabym pisać pracę z etnolingwistyki. Nie sprecyzowałam jeszcze tematu, ale interesują mnie wierzenia prasłowiańskie. Chętnie doszukiwałabym się ich reliktów w języku. Tylko czy to nie jest jakieś karkołomne przedsięwzięcie? Teraz przychodzi mi do głowy tylko Lelum-Polelum, Łada, a to przecież może wymysł Długosza i tyle... A tak np. zmora to już raczej postać z demonologii ludowej (może powinnam więc pójść w tym kierunku). Jestem dopiero na etapie przeszukiwania bibliografii Biblioteki Narodowej, czeka mnie wizyta w czytelni. 
Zdarzyło mi się już pisać pracę roczną o motywie drzewa w poezji polskich romantyków. Sięgałam w niej do wierzeń dawnych Słowian i obawiałam się, że to będzie praca religioznawcza, a nie historycznoliteracka. Trochę tak rzeczywiście było, choć dostałam 4+. Teraz już nie chcę ruszać literatury, ale zdaję sobie sprawę, że znalazłoby się sporo motywów prasłowiańskiech, szczególnie w Młodej Polsce.
Proszę o ewentualne wzkazówki. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie.

Offline

 

#2 11-11-09 16:35:58

daniel96

Początkujący

Zarejestrowany: 11-11-09
Posty: 6
Punktów :   -1 

Re: Temat pracy magisterskiej

napisz może o językach słowiańśkich, a dokładnie o wschodnio- romańskich. Chyba wszystkich zainteresuje, co tak daleko od zachodu robiął języki romańskich. Albo napisz o historii pisma, z kąt jest i kiedy powstało i opisz kilka głównych.

Offline

 

#3 20-10-10 08:28:00

elunia99

Początkujący

Zarejestrowany: 20-10-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Temat pracy magisterskiej

wiesz czytam to co tutaj napisałes i az spadam z krzesła! tak sie składa ze studiowałam jezyki słowiańskie i oprócz tego romanistyke.niestety w ZADNYM ale to ZADNYM podziale językowym języków słowiańskich nie znajdziesz języków romańskich, bo  nie maja one praktycznie ze soba nic wspolnego.Jezyki romanskie to miedzy innymi hiszpański czy włoski. natomiast jesli chodzi o jezyki slowianskie i ich podział to polecam ci link do strony http://homepage.univie.ac.at/beata.traw … 100322.pdf   przestudiuj sobie troche zanim kolejny raz wypiszesz takie bzdury bo to jest po prostu wstyd!!!
zastanawiem sie szczerze mówiac o jakiech ty tak daleko oddalonych językach romanskich piszesz:) żałosne jest to ze Polacy nie maja nawet pojecia o grupie językowej swojego języka ojczystego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora